Legalny konopny biznes w Kolorado kwitnie, a to przekłaa się na wpływy do budżetu z podatków czy opłat licencyjnych. W skali roku jest to nawet kilkaset milionów dolarów.

Dieter Rams

Właściwości lecznicze marihuany.

Przewlekłe bóle, skurcze, nudności, brak apetytu – to tylko kilka dolegliwości, z którymi medyczna marihuana świetnie sobie poradzi. Na liście chorób, których objawy skutecznie łagodzi znajdują się również między innymi: padaczka, stwardnienie rozsiane, nowotwory czy jaskra. Medyczna marihuana to nieoceniony lek.

Korzyści z legalizacji marihuany.

W Polsce, na ten moment, możemy sobie pomarzyć o pełnej legalizacji marihuany. Krokiem milowym było umożliwienie w 2017 roku dostępu do medycznych jej odmian pacjentom cierpiącym na różnorodne choroby. Na dalsze, odważne, kroki trzeba będzie jeszcze długo poczekać. Tymczasem, kraje, które się na to zdecydowały, czerpią z tej decyzji niemałe korzyści.

Kobiety z większą tolerancją na THC.

Naukowcy w Stanach przeprowadzili badania mające na celu ocenę wrażliwości płci żeńskiej na THC. Tetrahydrokannabinol to kluczowy składnik konopi, dlatego przeprowadzane są badania mające na celu poznanie wpływu tej substancji na organizm. Badacze w przeprowadzonym doświadczeniu odkryli, że palenie skoncentrowanej marihuany może być bardziej ryzykowne dla kobiet – dzięki obecności hormonu estrogenu..

5 skutecznych medycznych odmian marihuany.

Medyczne odmiany marihuany charakteryzują się wysokim stężeniem kannabidiolu CBD. To jedna z wielu substancji wchodzących w skład tej rośliny, nie jedyna jednak, jeśli chodzi o lecznicze właściwości. Okryty złą sławą tetrahydrokannabinol (THC) również wykazuje szereg dobroczynnych działań.

Czy marihuana naprawdę odpręża?

Naukowcy z Uniwersytetu Illinois i Uniwersytetu Chicago chcieli sprawdzić, czy palenie marihuany naprawdę odpręża. Podkreślają, że w badaniach wykorzystali bardzo małe dawki THC. – Takie, jakie przyjmuje się podczas kilku zaciągnięć – wyjaśniała Emma Childs, jedna z autorek badań. Mniejsza dawka była nieodczuwalna, większa wystarczała, by wywołać łagodny efekt euforyczny.

Bestsellerowa Easy Sativa

Ta 100% Sativa, jak sugeruje jej nazwa, jest wyjątkowo łatwa w uprawie i właściwie nie może się nie udać. W naszym kraju hodowla marihuany jest zakazana, jednak w miejscach, gdzie można ją uprawiać, ta odmiana cieszysię sporą popularnością. Easy Sativa nie potrzebuje specjalnych warunków, by zakwitnąć i dać całkiem niezłe plony. Sięgają po nią szczególnie początkujący hodowcy. Być może niczym specjalnym ta odmiana nie zaskakuje (choć trzeba przyznać, że wygląd ma imponujący), niemniej warto ją bliżej poznać.