Legalizacja marihuany wprowadzona Senacie w Meksyku.

Czy możesz przedawkować marihuanę? Nie. Liczba osób, które zmarły z powodu przedawkowania konopi indyjskich, we wszystkich zarejestrowanych historiach, wynosi zero.

To jeden z najbardziej znanych faktów w bibliotece konopi. Ale czy to naprawdę prawda? A jeśli tak, dlaczego?

Tak, to prawda. Konopie same w sobie nie mogą zabić. Ale niech będzie jasne: bardzo możliwe jest "przedawkowanie" marihuany w sensie nadkonsumpcji. Najbardziej doświadczeni konsumenci marihuany w pewnym momencie dotarli do miejsca, w którym nie chcieli być. Nie sprawdziłeś dawki, a teraz tego żałujesz. Jesteś niewygodny. Możesz czuć się wręcz nieszczęśliwy. W porządku. Nie umrzesz. To przejdzie. Lekcja zaliczona.

Dlaczego tak jest?

Można umrzeć z powodu przedawkowania opiatów lub zatrucia alkoholem. Ale konopie indyjskie działają na ciało i umysł w sposób bardzo odmienny od opioidów czy alkoholu.

Wszyscy znamy tragiczną frazę "zmarł z przedawkowania", ale gdy przyczyną są opioidy, takie jak fentanyl, oksycontina lub heroina, istnieje specyficzny mechanizm prowadzący do śmierci. Jako profesor anestezjologii Oxford University K.T.S. Pattinson zauważył: "U osób uzależnionych od narkotyków depresja oddechowa jest główną przyczyną śmierci." Innymi słowy, podczas przedawkowania opiatów ofiara traci przytomność, a ciało zapomina oddychać.

To, co naukowcy nazywają "podstawową siłą napędową oddychania", tj., Co mówi organizmowi, aby oddychać - pochodzi z niskiego poziomu pnia mózgu, w obszarze znanym jako kompleks przed-Bötzingera. Opioidy nie tylko tłumią ból i zwiększają uczucie przyjemności; również obniżają kompleks przed Bötzinger, który powoduje, że oddychanie staje się powolne i nieregularne. W przypadku przedawkowania, oddychanie ustaje całkowicie, a śmierć następuje z powodu braku tlenu.

Bestsellerowa Easy Sativa

Ta 100% Sativa, jak sugeruje jej nazwa, jest wyjątkowo łatwa w uprawie i właściwie nie może się nie udać. W naszym kraju hodowla marihuany jest zakazana, jednak w miejscach, gdzie można ją uprawiać, ta odmiana cieszysię sporą popularnością. Easy Sativa nie potrzebuje specjalnych warunków, by zakwitnąć i dać całkiem niezłe plony. Sięgają po nią szczególnie początkujący hodowcy. Być może niczym specjalnym ta odmiana nie zaskakuje (choć trzeba przyznać, że wygląd ma imponujący), niemniej warto ją bliżej poznać.