Konopie medyczne Zalegalizowane w Grecji.

Próbując wejść na rynek wart miliardy, wcześniej w tym tygodniu Grecja wydała pierwszą licencję prywatnym firmom pozwalającym na uprawę marihuany.

W ubiegłym roku Grecja zalegalizowała używanie marihuany, a także zniosła zakaz jej uprawy i produkcji. Jednak według Ministerstwa Gospodarki i Rozwoju na początku tego tygodnia przyznano dwie licencje, a do końca bieżącego roku wydano kolejnych 12.

Marihuana, to garniec złota.

Stergios Pitsiorlas, wiceminister gospodarki Grecji, wyjaśnia: "Istnieje ogromne zainteresowanie, głównie z Kanady i Izraela ... niektórzy z nich (potencjalni inwestorzy) są ogromni." Pitsiorlas powiedział, że pierwsze medyczne produkty z konopi indyjskich miały trafić na rynek za około 12-18 miesięcy, a przemysł był zorientowany głównie na eksport. Jednak legalizacja konopi indyjskich w celach rekreacyjnych nie jest brana pod uwagę. Tysiące pacjentów w Grecji uważa się za używających konopii indyjskich w szeregu poważnych schorzeń, chociaż władze nie mają dokładnych danych liczbowych.

Wysoki wzrost używania marihuany w medycynie w Europie

Kilka krajów europejskich, w tym Wielka Brytania, Niemcy, Włochy i Dania, już zezwala na receptę na marihuanę, a w czerwcu 2018 r. Kanada stała się drugim po Urugwaju krajem, który w pełni zalegalizował marihuanę, kończąc 90-letni zakaz. Zgodnie z greckim systemem licencyjnym, produkty lecznicze z konopi byłyby dostępne na receptę od chemików. Niemniej minister zdrowia Andreas Xanthos wyjaśnił, że nie będzie dotowany przez państwowe systemy ubezpieczeń zdrowotnych.

Bestsellerowa Easy Sativa

Ta 100% Sativa, jak sugeruje jej nazwa, jest wyjątkowo łatwa w uprawie i właściwie nie może się nie udać. W naszym kraju hodowla marihuany jest zakazana, jednak w miejscach, gdzie można ją uprawiać, ta odmiana cieszysię sporą popularnością. Easy Sativa nie potrzebuje specjalnych warunków, by zakwitnąć i dać całkiem niezłe plony. Sięgają po nią szczególnie początkujący hodowcy. Być może niczym specjalnym ta odmiana nie zaskakuje (choć trzeba przyznać, że wygląd ma imponujący), niemniej warto ją bliżej poznać.