Legalizacja marihuany wprowadzona Senacie w Meksyku.

Zaledwie tydzień po tym, jak Sąd Najwyższy Meksyku zarzucił zakaz palenia konopi indyjskich w tym kraju, senator wprowadził ustawę, która zalegalizowałaby narkotyk i pozwoliłaby na jego sprzedaż komercyjną.

26-stronna ustawa, złożona przez senatora Olgę Sanchez Cordero - która ma przejąć rolę ministra spraw wewnętrznych Meksyku pod przewodnictwem elekta Andrésa Manuela Lópeza Obradora - pozwoliłaby osobom w wieku 18 lat i starszych na posiadanie i używanie konopi rekreacyjnych i uprawy do 20 roślin w domu. Dorośli w wieku 18 lat i starsi mogliby palić konopie indyjskie w dowolnym publicznym miejscu, w którym dozwolone jest palenie tytoniu. Sprzedaż, dawanie lub dostarczanie w inny sposób konopi indyjskich nieletnim byłoby nielegalne.

W ostatnich latach wzrosła popularność legalizacji marihuany w Meksyku, ponieważ gwałtownie wzrosła liczba narkotyków związanych z kartelem. Około 235 000 osób zginęło w ciągu 12 lat od ogłoszenia przez kraj wojny na kartelach, mówi ustawa, dodając, że prohibicja przyczyniła się do przestępczości i przemocy.

Meanwhile, Mexico’s Supreme Court has ruled that the country’s ban on cannabis is unconstitutional, writing that it infringes on an individual’s right to “free development of personality”—essentially the liberty to be oneself and exercise personal autonomy. By overturning prohibition, the court forced lawmakers to revisit the country’s drug laws, though it wasn’t immediately clear whether Congress would take the opportunity to legalize more broadly.

Sanchez, który kiedyś służył jako sędzia Sądu Najwyższego, napisał w ustawie: "Polityka prohibicji wynika z błędnego założenia, że ​​problem narkotyków powinien być rozwiązywany z naciskiem na karę" - twierdzi Reuters. "Celem nie może być wyeliminowanie konsumpcji substancji tak powszechnej, jak marihuana".

Bestsellerowa Easy Sativa

Ta 100% Sativa, jak sugeruje jej nazwa, jest wyjątkowo łatwa w uprawie i właściwie nie może się nie udać. W naszym kraju hodowla marihuany jest zakazana, jednak w miejscach, gdzie można ją uprawiać, ta odmiana cieszysię sporą popularnością. Easy Sativa nie potrzebuje specjalnych warunków, by zakwitnąć i dać całkiem niezłe plony. Sięgają po nią szczególnie początkujący hodowcy. Być może niczym specjalnym ta odmiana nie zaskakuje (choć trzeba przyznać, że wygląd ma imponujący), niemniej warto ją bliżej poznać.