Tajlandia popiera inicjatywę legalizacji medycznej marihuany i Kratomu.

Tajlandia po prostu przesunęła się o krok bliżej legalizacji medycznego stosowania zarówno konopi indyjskich, jak i kratomu. Po tym, jak nowa inicjatywa uzyskała jednogłośne poparcie, kluczowi prawodawcy pracują obecnie nad przeglądem i sfinalizowaniem zmiany przepisów dotyczących narkotyków. Jeśli inicjatywa ostatecznie przejdzie do prawa, Tajlandia może stać się kolejnym krajem, który będzie uprawiał marihuanę na legalnym rynku.

Nowa propozycja zmiany w Tajlandii

Głównym celem nowej inicjatywy jest umożliwienie pacjentom używania marihuany i kratomu w celach terapeutycznych. Aby tak się stało, prawodawcy będą musieli w końcu wprowadzić poprawkę do ustawy o narkotykach w Tajlandii.

I właśnie to chce osiągnąć grupa 44 członków Narodowego Zgromadzenia Ustawodawczego (NLA). To jest grupa odpowiedzialna za obecny wniosek.

Jak donosi tajskie źródło wiadomości, proponowana poprawka obejmuje następujące zmiany:

  • Konopie indyjskie i kratom byłyby dozwolone w Tajlandii do celów medycznych.
  • Urząd Rady ds. Kontroli Narkotyków nadzorowałby zakładanie miejsc hodowli i produkcji konopi.
  • Tajlandzki minister zdrowia pracowałby z komitetem kontroli narkotyków, by nadzorować cały program.
  • Poprawka pozwoliłaby ministerstwom, lokalnym agencjom administracyjnym, Czerwonemu Krzyżowi, rządowej organizacji farmaceutycznej i personelowi medycznemu na posiadanie marihuany.
  • Pacjenci mogliby otrzymać zezwolenie na dostęp do marihuany i kratomu medycznego w razie potrzeby w celu leczenia.
  • Osoby wcześniej skazane za łamanie przepisów dotyczących narkotyków prawdopodobnie nie otrzymają pozwolenia na posiadanie marihuany.
  • Proponowana poprawka została formalnie wprowadzona do NLA podczas niedawnego przesłuchania legislacyjnego. I łatwo minęło pierwsze czytanie. Teraz inicjatywa musi przejść do następnej rundy stanowienia prawa.
Następnie NLA utworzy panel 29 prawodawców. Przeanalizują wszystkie aspekty ustawy w jej obecnym kształcie. NLA szacuje, że zakończenie przeglądu zajmie około 60 dni. Stamtąd rachunek przejdzie do następnego czytania, zanim przejdzie dalej.

Powszechna pomoc techniczna

Co ważne, wniosek nie polega jedynie na przejściu przez te wczesne etapy prawodawstwa. Przechodzi z niesamowicie wysokim poziomem wsparcia.

W pierwszym czytaniu NLA jednogłośnie zaakceptował proponowaną zmianę.

Co więcej, nie tylko politycy wyrazili silne poparcie. Wniosek cieszy się także ogromnym poparciem w całym kraju.

Według mediów tajlandzkich wniosek odbył się równie płynnie podczas publicznego przesłuchania. Tego rodzaju przesłuchania są wymagane w konstytucji Tajlandii. Na cyfrowym forum NLA 99,03 proc. Osób wyraziło zgodę na legalizację marihuany i kratomu w celach leczniczych.

Tajlandia będzie musiała określić prawa produkcji marihuany

Zakładając, że wniosek ostatecznie przejdzie do prawa, wydaje się, że produkcja marihuany będzie jednym z największych wyzwań, z jakimi będzie miał związek ten kraj.

Testy laboratoryjne konopi, które zostały zajęte przez organy ścigania ujawniły obecność potencjalnie niebezpiecznych pestycydów. Dodatkowo, testy te wykryły obecność metali ciężkich. Testy nie wykazały żadnych oznak działania środków przeciwgrzybiczych.

Tak czy inaczej, testy te pokazują, że jakakolwiek marihuana która jest obecnie w kraju, nie nadaje się do spożycia, w szczególności do konsumpcji medycznej. W rezultacie kraj musi w pewnym momencie dowiedzieć się, jak rozwinąć zrównoważoną infrastrukturę produkcyjną.

Bestsellerowa Easy Sativa

Ta 100% Sativa, jak sugeruje jej nazwa, jest wyjątkowo łatwa w uprawie i właściwie nie może się nie udać. W naszym kraju hodowla marihuany jest zakazana, jednak w miejscach, gdzie można ją uprawiać, ta odmiana cieszysię sporą popularnością. Easy Sativa nie potrzebuje specjalnych warunków, by zakwitnąć i dać całkiem niezłe plony. Sięgają po nią szczególnie początkujący hodowcy. Być może niczym specjalnym ta odmiana nie zaskakuje (choć trzeba przyznać, że wygląd ma imponujący), niemniej warto ją bliżej poznać.