Wielka Brytania - Jersey "byłoby idealne" do uprawy marihuany.

JERSEY byłoby "idealnym" miejscem do uprawy marihuany ze względu na swoją infrastrukturę, bezpieczeństwo i ścisłe związki rządu z rolnikami, powiedział ekspert ds.
Alternatywnych upraw. W ubiegłym tygodniu oficer naukowy Jersey Hemp, Chris Callaghan, twierdził, że wyspa może zarobić nawet 300 milionów funtów rocznie, jeśli wykorzysta naprawdę warte uwagi miejsca, takie jak nieużywane szklarnie, do uprawy intratnych upraw. Jego firma bada obecnie uprawy konopi w Warwick Farm na północ od St. Helier.

Konsultant ds. Biogospodarki Lucy Hopwood, która była współautorką raportu na temat alternatywnych upraw dla Jersey dwa lata temu, nie skomentowała oceny Callaghana dotyczącej potencjalnej ekonomicznej wartości konopi indyjskich dla wyspy, ale zgodziła się, że taka uprawa może być bardzo cenna i odpowiednia dla Jersey. Jednak pani Hopwood, która pracuje w Narodowym Centrum Upraw Żywności Niepłodnych z siedzibą w Yorku, dodała, że ​​pojawią się wyzwania związane z hodowlą na wyspie.

"Praca, którą wykonaliśmy dla Jersey kilka lat temu, zidentyfikowała konopie lecznicze jako alternatywne rośliny o wysokiej wartości, które z wielu powodów dobrze pasowały do ​​wyspy" - powiedziała. "Po pierwsze, jego wartość - stanowi ona znaczną premię w stosunku do konwencjonalnych upraw rolnych, a w rzeczywistości wiele innych alternatywnych opcji upraw, które zidentyfikowaliśmy. Jednakże rynek jest tak ściśle uregulowany i ściśle kontrolowany, że niewielu hodowców skorzystałoby na tym.”

"Konopie lecznicze są już uprawiane w Wielkiej Brytanii, w ściśle zarządzanych bezpośrednich umowach pomiędzy firmą farmaceutyczną, która wydała licencję na stosowanie produktu leczniczego i bardzo małą liczbą producentów. Tak by było w przypadku Jersey, a jego produkcja byłaby ściśle kontrolowana".

Dodała jednak, że było kilka czynników, które Jersey miały na korzyść uprawy konopi leczniczych, takich jak bezpieczne miejsce do uprawy i bliskie stosunki między rządem a rolnikami, co pozwoliłoby na ścisłą regulację upraw. "Infrastruktura wyspy jest idealna dla upraw konopi i to miejsce naprawdę można wykorzystać. Produkcja mogłaby być zawarta w istniejących w wielu miejscach zbędnych szklarniach, aby zmniejszyć lub ewentualnie wyeliminować potrzebę dodatkowych ogrodzeń ochronnych i kontroli "- powiedziała. "Produkcja konopi na tej wyspie byłaby o wiele łatwiejsza niż w Wielkiej Brytanii czy w wielu innych krajach, ze względu na ustalone i często bezpośrednie powiązania między Departamentem ds. Środowiska a wyspiarskimi rolnikami.” "Ponadto, ponieważ jest to rynek niszowy, istnieje realna szansa dla Jersey, aby czerpać korzyści z przesyłania wiadomości o źródłach i produkcji materiału. Wreszcie, jako szybko rosnące roczne zbiory, daje to plantatorom możliwość szybkiego reagowania na stale zmieniające się warunki rynkowe".

Ludzie poparli ten pomysł aby wykorzystać pobliskie wyspy tym bardziej ze względu na korzystne warunki w momencie gdy państwo się na to nie zgadza.

Bestsellerowa Easy Sativa

Ta 100% Sativa, jak sugeruje jej nazwa, jest wyjątkowo łatwa w uprawie i właściwie nie może się nie udać. W naszym kraju hodowla marihuany jest zakazana, jednak w miejscach, gdzie można ją uprawiać, ta odmiana cieszysię sporą popularnością. Easy Sativa nie potrzebuje specjalnych warunków, by zakwitnąć i dać całkiem niezłe plony. Sięgają po nią szczególnie początkujący hodowcy. Być może niczym specjalnym ta odmiana nie zaskakuje (choć trzeba przyznać, że wygląd ma imponujący), niemniej warto ją bliżej poznać.