Fakty Konopne.


2 miliony dolarów w 5 dni – marihuana w Massachusetts sprzedaje się jak świeże bułeczki

W ciągu pierwszych pięciu dni od rozpoczęcia sprzedaży marihuany rekreacyjnej dwa licencjonowane sklepy w Massachusetts osiągnęły przychód ponad 2 milionów dolarów ze sprzedaży detalicznej. Dane o sprzedaży za okres od 20 listopada do 25 listopada zostały opublikowane we wtorek przez państwową Komisję Kontroli Konopi. We wtorek, pierwszego dnia legalnej sprzedaży w Massachusetts, sprzedaż w dwóch sklepach z marihuaną przekroczyła 440,000 $. Najgorętszym dniem sprzedaży konopi był black friday, kiedy sprzedaż ponad 12.000 produktów wygenerowała prawie 480,000 $ przychodu. Statystyki pokazują, że jeden klient kupował średnio trzy produkty o łącznej wartości 39,33$. W ciągu pięciu pierwszych dni sprzedaży dwa sklepy sprzedały ponad 56 000 produktów z konopi indyjskich, w tym susz, haszysz, skręcone jointy, ekstrakty i produkty spożywcze.
1000 klientów każdego dnia
Sklep Cultivate w Leicester przyciągnął tyle klientów, że urzędnicy miejscy zwołali nadzwyczajne zebranie w poniedziałek wieczorem, aby omówić zatory w mieście. Kierownictwo przychodni oznajmiło, że każdego dnia przyjmuje około 1000 klientów. Sklepy Cultivate i New England Treatment Acces są jedynymi licencjonowanymi sklepami z marihuaną na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Organy nadzoru Massachusetts wydały niedawno licencje dla sklepów w Salem, Wareham i Easthampton, a konsumenci mają nadzieję, że sklepy w tych miastach zostaną otwarte jak najszybciej. Burmistrz Marty Walsh z Bostonu powiedział, że pierwszy koncesjonowany sklep w tym mieście powinien zostać otwartt na początku przyszłego roku. Wyborcy w Massachusetts zagłosowali za legalizacją marihuany pod koniec 2016 roku, a według nowego prawa mogą posiadać w domu 280g suszu konopi indyjskich.

Burmistrz został pierwszym nabywcą legalnej marihuany w Massachusetts

Burmistrz miasta Northampton w stanie Massachusetts był pierwszym nabywcą legalnej marihuany, podaje CBS News.
Wyborcy w Massachusetts zalegalizowali marihuanę rekreacyjną w 2016 r., ale dopiero 20 listopada otwarto pierwsze sklepy detaliczne. Massachusetts był siódmym stanem, który zalegalizował marihuanę i otworzył sklepy na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. W sumie już 10 stanów zalegalizowało marihuanę do celów rekreacyjnych.
Zapytany, co zamierza zrobić ze swoim nowo zakupionym legalnym ziołem, Narkewicz odpowiedział: “Zamierzam je zachować i postawić w widocznym miejscu… ponieważ ma ono historyczne znaczenie”. Dwuletnie oczekiwanie na legalne sklepy z marihuaną w Massachusetts spowodowane było przede wszystkim biurokratyczną ostrożnością i niezdecydowanymi społecznościami lokalnymi. Sprzedaż została oficjalnie dopuszczona 1 lipca, ale wtedy Komisja Kontroli Konopi – która reguluje marihuanę w stanie – nie wydała jeszcze żadnych licencji dla punktów sprzedaży detalicznej. Chociaż Komisja Kontroli Konopi ustanowiła ścisły zestaw wytycznych regulacyjnych dotyczących testowania i sprzedaży marihuany, od tego lata co najmniej 190 społeczności w Massachusetts sprzeciwiło się powstaniu sklepów z marihuaną w ich jurysdykcjach. Pomimo sprzeciwu, burmistrz Narkewicz zasugerował, że legalizacja i regulacja marihuany jest znacznie lepszym rozwiązaniem, niż pozostawienie jej na czarnym rynku.
Według nowego prawa, osoby powyżej 21 roku życia w Massachusetts mogą:
-Posiadać jedną uncję (28g) w miejscach publicznych
-Posiadać 5g koncentratu w miejscach publicznmych
-Posiadać 10 uncji (280g) w swoim domu
-Sprezentować jedną uncję znajomemu

Bestsellerowa Easy Sativa

Ta 100% Sativa, jak sugeruje jej nazwa, jest wyjątkowo łatwa w uprawie i właściwie nie może się nie udać. W naszym kraju hodowla marihuany jest zakazana, jednak w miejscach, gdzie można ją uprawiać, ta odmiana cieszysię sporą popularnością. Easy Sativa nie potrzebuje specjalnych warunków, by zakwitnąć i dać całkiem niezłe plony. Sięgają po nią szczególnie początkujący hodowcy. Być może niczym specjalnym ta odmiana nie zaskakuje (choć trzeba przyznać, że wygląd ma imponujący), niemniej warto ją bliżej poznać.